ספריה ישראלית

כאשר אנחנו חושבים על המילה ספריה, אולי עולה במוחנו הדמוי של ספריה בנוסח אירופי: ספרים מהודרים בכריכת עור, ריהוט גדול וכבד, תאורה נמוכה ושפע של עץ. אך למעשה, אצלנו בישראל, ספריות נמצאות כמעט בכל בית, ובכלל זה גם בדירות בינוניות ואפילו קטנות שאין בהן חדר קריאה או ספריה.

לכן, נרצה לעצב גם עבור דירה ישראלית מצומצמת ספריה נאה לגאוות דייריה ונוכל לעשות זאת באופן המתאים לרוח והסגנון המקומיים. בכתבה זו נבחן פרשנות מקומית למושג ספריה, בעיצוב הלל, משרד לאדריכלות ועיצוב פנים. הקו של הלל מאופין בעיצוב בהיר וקלהמתאים לארצנו שטופת השמש והאור ומתכתב באופן טבעי עם סגנונות עיצוב ובניה של אזור אגן הים התיכון.

חלונות גדולים ושמש ישראלית מפצים על הצמצום שבגודל החלל
חלונות גדולים ושמש ישראלית מפצים על הצמצום שבגודל החלל

תוכלו להפוך כמעט כל קיר לקיר ספריה; אם אתם סבורים שתוכלו לתלות על קיר מסוים חפצי אמנות באופן שיהלום את החלל, תוכלו גם להתקין בו ספריה. בזמן התכנון, קחו בחשבון אלמנטים אחרים שאולי תזדקקו להם, למשל מזגן או מסך פלזמה, ועצבו את הספריה סביבם, מתוך התייחסות לפוטנציאל האסתטי של הצורה הבסיסית שלהם.

68662
קחו בחשבון את הפוטנציאל האסתטי שגלום בריהוט הכרחי, כגון מסך טלווזיה

הספריה המודרנית היא נגישה ושימושית בהרבה מקודמותיה. הספרים שאנחנו מציגים אינם מהדורות מסודרות בקפידה של ספרים שנדמה כאלו מעולם לא נפתחו. הם גם לא מסודרים בקפידה לפי קטלוג ומפתוח כמו בספריה ציבורית. אנחנו יכולים להציג את הספרים שלנו מסודרים לפי צבע, גודל, תחום דעת, תכיפות העיון בהם ופשוט איך שמתחשק לנו. נוכל לפזר חפצי אמנות אהובים בין הספרים לריכוך המראה העמוס והרציני של הספרים וחיזוק הביטוי האישי שבספריה.

מדפי הספריה הם גם מרחב לביטוי אישי
מדפי הספריה הם גם מרחב לביטוי אישי

הריהוט בחדר צריך להתאים לספריה ולהיות מזמין לקריאה. המטרה שלכם היא לא רק למצוא פתרון תכליתי לאפסון ספרים, אלא גם ליצור פינה נעימה בבית לקריאה שלווה. חשבו על ספות נוחות ונעימות בצבעים מרגיעים, כסאות נדנה ושולחנות יציבים בגובה המתאים לכתיבה.

צרו פינה לקריאה שלווה ונינוחה
צרו פינה לקריאה שלווה ונינוחה

ספריה רחבה המורכבת ממדפים של ספרים הנפרשים מהתקרה עד הרצפה היא בעלת מראה מרשים מאוד, אך לעיתים רציני מדי. תוכלו לרכך את האפקט חמור הסבר של הספריה באמצעות שילוב של קווים עגולים בריהוט, בשטיחים ובכריות.

אלמנטים עגולים ירככו את המראה הנוקשה שיוצרת הספריה
אלמנטים עגולים ירככו את המראה הנוקשה שיוצרת הספריה

כל עבודות העיצוב שבכתבה הן מבית הלל, אדריכלות ועיצוב.

האתר של הלל: http://www.halel.co.il/

הכתובת: עין חי 33, כפר מלל

טלפון: 09-7437579

Leave A Reply

Navigate